8 września 2016

Muzyka Powstańcza

W związku z tym, że celem Biegu Pamięci na Kopiec Powstania Warszawskiego jest również ocalenie od zapomnienia piosenek powstańczych, płyta z muzyką powstańczą zostanie dołączona do pakietów startowych. Zachęcamy do zapoznania się z poniższa informacją:

 

Płyta w hołdzie powstańcom

„Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego” to wydawnictwo powstałe dla uczczenia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na krążku znajdują się popularne pieśni z okresu PW.

 

„Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego” to zestawienie najpopularniejszych utworów z tego okresu, takich jak „Pałacyk Michla”, „Warszawskie Dzieci”, „Marsz Żoliborza” czy „Sanitariuszka Małgorzatka”. Płytę promuje autorski numer Ryszarda Makowskiego „Powstaniu 1944 hołd”. Na krążku znajduje się 11 piosenek.  –  Powstańcom, którzy walczyli w 1944 roku bez wątpienia należy się nasza pamięć. Płyta ta nie tylko upamiętnia walczących, lecz także przywołuje najbardziej znane utwory muzyczne z tamtego okresu – mówi wykonawca.

 

Album dostępny jest m.in. w sieci Empik, merlin.pl, Muzeum Powstania Warszawskiego, punktach „Gazety Polskiej”, sklepach kibicowskich i na Allegro. Krążek można nabyć w sieci Empik za 32,49 zł, a część dochodu z jego sprzedaży przeznaczona jest na pomoc Związkowi Powstańców Warszawskich. – Cieszymy się, że możemy wesprzeć związek. Pomoc powstańcom i ich rodzinom, a także rozpowszechnianie wiedzy o wydarzeniach 1944 roku to praca warta docenienia – mówi Mirosław Milewski, prezes agencji DEM’a Promotion Polska, która jest odpowiedzialna za produkcję płyty.